OBCHODNÍ PODMÍNKY

OBCHODNÍ PODMÍNKY A INFORMACE K FOCENÍ


Objednat fotografování můžete vyplněním objednávkového formuláře na stránce s ceníkem, nebo zasláním e-mailu na marek.vymlatil@email.cz

Objednáním se zavazujete, že jste se seznámili s těmito obchodními podmínkami, že jste s nimi plně srozuměni a to i s mým fotografickým stylem (fotografie naleznete v sekci fotogalerie nebo svatební portfolio) a ceníkem fotografování. Objednávka termínu svatby je závazná, až po uhrazení faktury na zálohu ve výši 2000 . Připsání platby na účet a závaznou rezervaci Vám vždy potvrdím. Záloha je nevratná a bude odečtena z konečné ceny v den focení. Zbytek platby přijímám ihned po focení.

Zaplacení zbylé částky ceny za svatební fotografování a služby, proběhne hotově při předání zhotovené zakázky. Nebo předem na účet (stejné podklady k platbě jako pro zálohu), dle vzájemné dohody po emailové komunikaci, ještě před předáním zhotovené zakázky.


Vždy je na místě předem  shlédnout mou tvorbu a udělat si představu o mém stylu focení.

Každý fotograf má svůj vlastní styl a barevný cit a proto od každého fotografa je práce originální.

Jakékoliv reklamace ohledně mého stylu  focení nebudou akceptovány.1. REKLAMACE FOTOGRAFIÍ.

Reklamovat lze počet fotografií, pokud nebyl dodržen počet fotografií uvedený ve Vámi zvoleném balíčku.

Každá má fotografie je odrazem mého fotografického stylu. Jsem zastánce toho, že každá fotka nemusí být dokonale ostrá, pokud v ní je zachycen daný moment a emoce.

Vždy při objednání mých služeb předpokládám, že jste shlédli mou práci, a rozhodli jste se pro mé služby na základě toho, že se Vám má tvorba líbí.

Reklamovat nelze úpravu fotografií např. nevyretušované znaménko, piha, faldík atd.... pokud by jste nějaké znaménko krásy atd... na Vašich fotografii nechtěli, je třeba informovat předem, už při zaslání emailu s výběrem fotografií. Stejně tak není možné reklamovat kompozici na fotografiích apod.

během fotografování máte vždy možnost podívat se na náhledy. Jedině v  tuto chvíli je ještě možné s kompozicí něco dělat.

V žádném případě nelze reklamovat vlastní vzhled. Nespokojenost s vlastním vzhledem není v žádném případě pádným důvodem k reklamaci.


Fotografie zpracovávám na kalibrovaném monitoru, který zaručuje správné podání barev a světlosti/tmavosti fotografie. Při zobrazení na nekalibrovaném zařízení nebo tisku na nekalibrované tiskárně může docházet k posunu barev (např. má barva jiný odstín) nebo změně světlosti/tmavosti fotografie (např. fotografie je světlejší nebo tmavší). Klient bere na vědomí, že správné podání zaručuje pouze kalibrované zařízení a tuto skutečnost fotograf nemůže ovlivnit.2. KDY SE MÁM DOSTAVIT NA DOMLUVENÉ FOCENÍ A JAK DLOUHO TO BUDE TRVAT?

Dostavte se prosím  5 - 10 minut před fotografováním.

Doba fotografování se odvíjí od daného typu např. portrét, rodinné foto... většinou trvá 1,5 - 2 hodiny

( U NEWBORN JE DOBA FOCENÉ cca 3 -  4 hodiny)


3. PRAVIDLA ATELIÉROVÉHO FOCENÍ.

V průběhu focení v ateliéru není povoleno pořizovat audiovizuální záznamy.

Dostavte se prosím alespoň 5 minut před fotografováním.

Zahájení času fotografování v ateliéru se rozumí čas uvedený ve Vaší objednávce, a nikoli čas, kdy se zákazník skutečně dostaví do ateliéru. Pozdním příchodem se okrádáte o zaplacený čas ateliéru a nelze požadovat prodloužení smluvené doby.


4. V PŘÍPADĚ ŽE SE NA FOCENÍ NEMOHU DOSTAVIT?

V případě náhlých problémů či nemoci mě prosím informujte předem, a ne 5 minut před focením.

Přece jen je slušnost omluvit se předem, ať zbytečně nečekám na domluveném místě, a mohu termín nabídnout někomu dalšímu.

Totéž platí i z mé strany, pokud přijde nějaký náhlý problém nebo, nemoc....., vždy Vás informuji s předstihem, že jsem bohužel nucen focení přesunout a nabídnu Vám nejbližší volný termín.


5. VÝBĚR VAŠICH FOTOGRAFIÍ.

Fotografie, které Vám zašlu (náhledy k výběru)  vybírám vždy já. před odesláním náhledů vyselektuji fotografie typu....tam kde jste právě mrkli, nebo více stejných záběrů. Počet fotografií se vždy různí. Vždy je ale odesláno dostatečné množství fotografií pro Váš výběr v rámci vámi zvoleného balíčku.

Výběr fotografií je už pak jen na Vás. Je zde také možnost nechat celý výběr na mém uvážení.

Upozorňuji, že podle autorského zákona č. 121/2000 Sb. není bez mého souhlasu jakožto autora daného díla dovoleno náhledy kdekoli zveřejnit a ani je dále upravovat (např. odstraněním mého vodoznaku). Všechny tyto fotografie jsou ve vlastnictví fotografa a jsou určeny výhradně pro výběry fotografií k následným úpravám.


6. VÝBĚR SVATEBNÍCH FOTOGRAFIÍ

Výjimkou jsou svatební fotografie. Zde je konečný výběr odevzdávaných fotografií zákazníkovi zcela na mém úsudku, vždy je však dodržen stanovený počet odevzdaných fotografií v rámci Vámi zvoleného balíčku. Tento výběr fotografií je odrazem mého fotografického stylu jakožto autora fotografií.

7. SVATEBNÍ FOTOGRAFOVÁNÍ

Nabízím možnost bezplatné předsvatební schůzky v Olomouci. Zde můžeme prodiskutovat průběh svatebního dne a Vaše přání. Jestliže pro Vás není možné přijet, můžeme vše předem prodiskutovat telefonicky nebo jinou formou. Předsvatební setkání je vhodné naplánovat, až již budete znát alespoň orientační harmonogram Vašeho velkého dne. Nejpozději však do jednoho měsíce před svatbou. Počet dodávaných fotografií závisí na objednané délce fotografování a dalších okolnostech, které nemohu vždy ovlivnit (např. v silném dešti není možné fotografování novomanželských portrétů venku). Můžete se ale spolehnout, že i v případě opravdu nepříznivého počasí nebo jiných neovlivnitelných okolností dostanete hezký výběr fotografií, které Vám budou připomínat svatební den. Výběr finálních fotografií ke zpracování je výhradně v režii fotografa. Snažím se pro vás vybrat vždy ty nejkrásnější fotky, které Vám udělají radost.Termín dodání fotografií je obzvláště během svatební sezóny cca 2 - 2,5 měsíce od focení (V případě nenadálých skutečností si vyhrazuji tuto lhůtu prodloužit) . V případě zájmu je možné za příplatek objednat expresní zpracování (nutno objednávat dostatečně dopředu, abych měl možnost omezit zakázky bezprostředně po Vaší svatbě a mohl se věnovat pouze Vaším fotkám).


8. KDY OBDRŽÍM SVÉ FOTOGRAFIE ?

Doba dodání fotografií je 3-6 týdnů od termínů focení, a může se lišit v závislosti na aktuální vytíženosti a počtu zakázek.

U svatebního fotografování je doba dodání fotografií 2 - 2,5 měsíce od focení.

(V případě nenadálých skutečností si vyhrazuji tuto lhůtu prodloužit).

Výsledné upravené fotografie jsou předány elektronicky přes uschovna.cz

Pouze u svatebních balíčků jsou fotografie předávány na datovém nosiči USB včetně tištěných fotografiích, dle uvedených balíčků viz svatební ceník.

Předávané fotografie jsou vždy ve formátu JPEG ve velikosti vhodné pro tisk.

Neupravené fotografie a RAW z focení neposkytuji proto je po mě nežádejte.


9. Objednavatel

Rezervováním zakázky termínu jakéhokoliv fotografování, objednáním ateliérové a jiné fotografie souhlasíte s umístěním ukázek upravených fotografií na webových stránkách fotografa, pro reklamní účel a zviditelnění jeho práce za účelem propagace jeho práce do fotografova propagačních médií a portfolia. Na výslovné přání objednavatele lze toto právo fotografovi odepřít,a to pouze tak, že toto objednavatel výslovně a to písemnou formou fotografovi sdělí ještě před předáním hotové práce (zakázky) .


10. ARCHIVACE FOTOGRAFIÍ.

Vámi vybrané fotografie archivuji po dobu 6 měsíců.

Ostatní zaslané fotografie k výběru jsou po měsíciod zaslání smazány, a proto nelze zpětně žádat o jiný výběr fotografií.


11. RETUŠOVÁNÍ A ÚPRAVA FOTOGRAFIÍ.

Prováděny jsou drobné retuše obličeje /odstranění skvrn, pupínků atd./ zjemnění pleti,korekce barev a zesvětlení u očí, vyvážení barev celé fotografie, lehké doostření. Přirozené věci, které ke každé osobě patří, jako znaménka, nechávám a odstraňuji především drobné vady na pleti. Pokud je něco co si nepřejete na pleti zachovat/ znaménka, jizvy atd./ tak mi to prosím oznamte před samotnou úpravou.

Rozsáhlejší a časově náročnější úpravy jsou možné pouze po domluvě. Jedná se především o úpravy typu- zeštíhlení postavy, změna proporcí postavy, zvětšení nebo tvarování poprsí, úpravy částí obličeje jako např. zvětšení čí zmenšení očí, rtů, nosu, využití částí a jednotlivých prvků obličeje z jiné fotografie/
Tyto úpravy se obvykle zpracovávají u konkrétní fotografie, která je pro zákazníka důležitá, nebo bude použita pro větší tisky fotopláten, obrazů atd...... běžně tyto úpravy neprovádím, z důvodu časové náročnosti. Proto jsou možné pouze po předchozí domluvě a dle složitosti je stanovena cena úprav.
Podle zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon) je autor (fotograf) držitelem autorských práv. Objednáním a zaplacením mých služeb nabýváte vlastnická práva k hotovým fotografiím (tedy licenci k jejich použití). Autorská práva jako taková patří pouze autorovi a jsou dle právního řádu České republiky nepřevoditelná na jinou osobu (§ 26, odstavec 1 zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon)). Pokud není výslovně ujednáno jinak, není možné fotografie dále přeprodávat (např. fotobanky), používat pro výdělečné účely třetích stran (např. svatební salóny, propagace výrobků) nebo upravovat.© 2019 Marek Vymlátil - Všechna práva vyhrazena.

Návštěvou mých stránek souhlasíte s používáním cookies.
IČO: 06504299. Nejsem plátcem DPH.