informace co sebou na focení

Co sebou?
Zde jsem Vám sepsal odpovědi, na Vaše nejčastější dotazy ohledně toho, co si sebou vzít na focení.

_____________________________________
Sebou vždy
První věc, kterou sebou vždy vzít na každé focení, je hřeben/kartáč na vlasy, bez toho to opravdu nepůjde. Ideální je také před focením navštívit vizážistku( MUA), která zvládá fotolíčení. Při převlékání, se může make-up rozmazat, takže klidně sebou vezměte i něco na dolíčení. Dobrou náladu na focení, vždy sebou!
_____________________________________

Všeobecné informace - ateliér/exteriér

U fotografování v exteriéru závisí průběh focení hlavně na ročním období a jeho barvách. Doporučuji jednoduché věci, protože v jednoduchosti je krása. Ideální jsou džíny, jednobarevné košile, trička, tílka ( světlá, tmavá, ale i béžová…) dále jsou ideální dámské body a sety(např. krajkové) nezapomeňte také na šaty a sukně. Dávejte velký pozor na materiál, ať se moc nemačká a barvu spodního prádla sladit vždy s barvou oblečení, tzn. ke každému outfitu odpovídající barvu spodního prádla. Především se vyvarujte svítivým barvám a flitrům. Oblečení volte bez nápisů a výrazných potisků.
Pro fotografování v ateliéru platí totéž.
_____________________________________

Módní doplňky
Módní doplňky dokáží na fotografii dotvořit perfektní atmosféru.
Na focení si sebou vezměte např. sluneční brýle, kabelky, boty, náhrdelníky, čelenky, decentní náramek, náušnice, prstýnky atd....
ve výsledku to dodá fotkám perfektní nádech.
_____________________________________
Podzimní focení
Hodně specifický je především podzim.
Zde velice pěkně působí ladění do přírodních podzimních barev. Ideální barvy jsou červená, oranžová, žlutá, hnědá, béžová. Vhodné jsou i pletené materiály, svetry, vesty, kardigany a kabátky. Mohou být také doplňky typu klobouky, čepice, šátky.
_____________________________________
Vánoční a zimní focení
Zde vždy dbejte na sjednocení barev a materiálu u celé fotografované skupinky. Každý rok zveřejňuji s předstihem aktuální fotografii vánoční scény a přidávám i rady ohledně barevného ladění oblečení. Ideální barvy jsou červená, bílá, šedá, béžová, hnědá a tmavě zelená barva, ale také letené věci, chlupaté vesty, válenky, kulichy, beranice a šály.
_____________________________________

Těhotenské focení
Vždy doporučuji vzít více variant
oblečení.....nejlépe košile, šaty, tričko, body nebo bolerko, prostě vše v čem vynikne těhotenské bříško. Nezapomínejte také na věci pro miminko. Botičky, bodýčko, hračku, dudlík, korálky se jménem miminka a fotku ultrazvuku.